Can Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi

Özel Can Sağlık Grup bünyesindeki diğer bir hizmet alanımızdır. Can Ortak Sağlık Güvenlik birimi 12 Ocak 2009 yılında İş sağlığı ve Güvenliği alanında Çalışma Bakanlığından yetki alan Denizli’mizin ilk, Türkiye’mizin beşinci kuruluşudur. Bu tarihten itibaren bu alandaki yatırımlarını ve yetkin personel sayısını hızla arttırmış, bir çok seçkin firmamıza sözleşmeli işyeri hekimi , iş güvenliği uzmanı ve işyeri hemşiresi hizmeti verir hale gelmiştir.

Türkiye’de uzun yıllar üzeri küllenmiş olan iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları, 30.06.2012 Tarihli ve 6331 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile yeni bir döneme girmiştir. Temel hedef ; iş kazaları ve meslek hastalıklarını en az seviyeye indirmektir.

Bu itibarla, halen hizmet almıyorsanız iş sağlığı ve güvenliği alanında işletmenize kurumsal hizmet verebiliriz. Yukarıda bahsettiğimiz kanun gereğince, çalışan sayısına bakılmaksızın tehlikeli ve çok tehlikeli sınıftaki işyerlerinde 01.01.2014 tarihinden itibaren 1 işyeri hekimi , 1 iş güvenliği uzmanı ve 10 çalışan üzeri çok tehlikeli işyerlerinde 1 yardımcı sağlık personeli sözleşmesi yaparak , işyeri sağlık ve güvenlik hizmetlerini, yetkili kuruluştan (Can Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi) almanız gerekmektedir. (Az tehlikeli işyerleri 01.07.2016) İşletmenizde çalışanların muayeneleri yapmak, koruyucu sağlık hizmetlerini planlamak, iş kazalarını önlemek, iş verimini arttırmak, ergonomi, mevcut yasalara karşı sorumluğunuzu yerine getirmek, işyeri risk analizinizi, acil eylem planınızı ve iş güvenliği eğitimlerinizi yapmak için bizimle sözleşme imzalamanız yeterli olacaktır. Ayrıca bu hizmetleri alarak çalışanlarınızı koruma altına almış olacak, işletmeniz denetlemelerden daha rahat geçecek ve kalite belgelerini almanız kolaylaşacaktır.

Ayrıntılı bilgi için www.canosgb.com sitemizi ziyaret ediniz. Birlikte çalışmak temennisiyle, kazasız günler, bereketli kazançlar dileriz .

Can Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi
Akkonak M. Fatih C. No:89 Merkezefendi /DENİZLİ
Tel: 0 258 24 14 999 Faks: 0 258 26 59 727
www.canosgb.com   info@canosgb.com