Can Mobil Röntgen

Çalışanlarınıza zaman ve işgücü kaybı olmadan yasal olarak yapılması gereken periyodik muayene ve sağlık tarama hizmetlerini adresinizde verebiliyoruz. İşyeri hekiminizin sektörünüze göre  planladığı sağlık tarama ve tetkikleri için lütfen  info@canozelsaglik.com mail adresinden veya 0(258) 265 38 46 nolu telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz. Teklifimizin onaylanmasıyla beraber hemen programa alınıp aracımızla ve yetkili sağlık personelimizle  işletmenize gelip tetkiklere başlayabiliriz. Zamanında hizmeti başlatma ve verilen termine uygun raporlama ve teslim en önemli özelliklerimizdendir.

Mobil sağlık aracımız Can Polikliniği bünyesinde faaliyet göstermekte olup Türkiye Atom Enerjisi Kurumu ruhsatlıdır.

Mobil sağlık hizmetlerimiz aşağıda sıralanmıştır:

 • Periyodik Muayene (işyeri hekimlerimiz tarafından adresinizde muayeneler yapılabilmektedir)
 • Akciğer Grafisi (Radyoloji uzmanı, İsteğe bağlı göğüs hastalıkları uzmanı ve pnömokonyoz okuyucusu raporlamalı)
 • Odyometri Testi (KBB Uzmanı onaylı , sessiz kabin içinde yapılmaktadır)
 • Solunum Fonksiyon Testi (SFT) (Göğüs Hastalıkları Uzmanı onaylı)
 • Aşılar ( Tetanoz, grip, hepatit aşıları ) (soğuk zincir kırılmadan araç buzdolabımızda nakil yapılmaktadır)
 • Kan ve idrar tahlilleri (numune nakilleri araç buzdolabımızda uygun sıcaklıkta nakledilmektedir)
 • Portör Muayenesi
 • Kalp Grafisi

Tozla Mücadele Yönetmeliği gereğince tozlu işlerde çalışanların akciğer grafileri , İLO pnömokonyoz okuyucusu eğitimi almış hekimler tarafından raporlanmalıdır. Bu nedenle Pnömokonyoz Okuyucusu hekimlerimizle de akciğer grafileriniz değerlendirilebilmektedir.

Akciğer grafilerimiz yüksek çözünürlüklü digital CR teknolojisi ile çekilmektedir. Bugün  İLO standartlarında  digital röntgen çekilebileceği kabul edilmiş ve ilgili yenilenmiş yönetmeliklerimizde de digital röntgen kelimesi artık geçmektedir. ÇSG Bakanlığımız müfettişleri de denetimlerinde 35 * 35 cm lik film istememektedirler. Artık tüm resmi ve özel hastanelerde de bu teknoloji kullanılmaktadır.  Ama eğer istenirse film ve baskı maliyeti eklenerek 35 * 35 film şeklinde de teslim edebilmekteyiz.

Digital röntgen avantajları şunlardır:

 1. Grafinin kalitesi yüksektir. Raporlamasında  hekime  kolaylık sağlar.
 2. İşverene maliyeti daha düşüktür.
 3. Film banyo olmadığından çevreye zararlı atığı yoktur.
 4. İşlem süresi kısadır. Kişinin aldığı radyasyon miktarı daha azdır. Doz hatasına bağlı tekrar çekimler minimum düzeydedir.
 5. İş yerinde arşivleme kolaydır.

Tarafımızdan DVD kayıt şeklinde teslim edilmektedir.

Odyometri (işitme) Testimiz araç içindeki sessiz izole kabinimizde yapılmakta, ve sonuçlar KBB uzmanımız tarafından değerlendirilmektedir. 12 kanallı EKG cihazımızla kalp grafileri çekilmektedir .

Sağlık taramalarında  zaman zaman çalışanların teste karşı uyumsuzlukları sonucu önceki testlerden farklı sonuçlar çıkabilmektedir. Özellikle SFT ve odyometrik test sonuçlarında, işyeri hekiminizin test tekrarı istediği durumlarda, polikliniğimizde ücretsiz tekrar ölçüm yapabilmekteyiz.